DAKAR (ANP) – De uitbraak van de dodelijke ziekte ebola in het westen van Afrika is ,,volledig oncontroleerbaar” geworden. Hulporganisatie Artsen zonder Grenzen waarschuwt ervoor dat ze tegen de grenzen van haar kunnen aanloopt. AzG heeft 40 medewerkers en vier behandelcentra ingezet en meer kan ze niet opbrengen, schrijft het Duitse tijdschrift Der Spiegel. Nieuwe uitbraken van de ziekte kunnen niet bestreden worden.
‘Ebola-epidemie niet meer onder controle’
Lees meer artikelen? Schrijf u in voor de tweewekelijkse FarmaMagazine nieuwsbrief!

Bij DOAC’s is voorschrijven op maat nodig
Doseringen die niet passen bij de indicatie, onderdoseringen en voorschrijffouten: geregeld gaat het mis bij het voorschrijven van DOAC’s, zo blijkt uit een studie die recent is gepubliceerd in het European Journal of Clinical Pharmacology.

Dreigend tekort aan Actilyse en Metalyse
Vanwege dreigende tekorten mogen Actilyse® (alteplase) en Metalyse® (tenecteplase) tijdelijk worden uitgewisseld tussen ziekenhuisapotheken.

Vervolg [Ont]regel de Zorg met veel voorbehoud
Het vervolgprogramma [Ont]regel de Zorg moet de regeldruk verminderen. Minister Helder schrijft hoe, maar erkent ook dat administratieve lasten niet altijd zijn te voorkomen.