DEN HAAG (ANP) – Er is mogelijk een vervalst kankermedicijn in de omloop. Daarvoor waarschuwt de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) donderdag. De waarschuwing wordt in heel Europa uitgedaan, nadat dieven in Italië de hand hebben weten te leggen op een lading van verpakkingen van het medicijn Herceptin. Volgens een woordvoerster gaat het om een heel kostbaar medicijn, waarvan de prijzen kunnen oplopen tot 1000 euro per flesje.
Mogelijk vervalste kankermedicijnen in omloop
Lees meer artikelen? Schrijf u in voor de tweewekelijkse FarmaMagazine nieuwsbrief!

Veel onnodig langdurig gebruik van maagzuurremmers
Onderzoek wijst uit dat veel patiënten onnodig lang maagzuurremmers slikken, m.n. PPI’s. Een e-learning met keuzehulp ondersteunt huisartsen voor de juiste indicatie.

Melden van apenpokken is verplicht
De ziekte Monkeypox, ofwel apenpokken, is aangemerkt als A-ziekte. Dat betekent dat nieuwe besmettingen of vermoedens daarvan direct moeten worden gemeld bij de GGD.

Drijfveren: Lang leve de Anderhalve!
“Overleggen, van elkaar leren, kennis delen en elkaar helpen zit in mijn bloed. Daarnaast heb ik de gelegenheid gekregen om projecten op te zetten zoals de anderhalvelijnszorg in Zuidoost Friesland”, aldus Wim Brunninkhuis