DEN HELDER (ANP) – De gemeenteraad van Den Helder vreest dat het plaatselijke Gemini Ziekenhuis op de financiële ondergang afkoerst. Bij ongewijzigd beleid is de verwachting van een faillissement later dit jaar ,,gerechtvaardigd”, zo schrijft de gemeenteraad in een door alle fracties ondertekende brief aan de Nederlandse Zorg Autoriteit (NZA).
Raad Den Helder vreest ondergang ziekenhuis
Lees meer artikelen? Schrijf u in voor de tweewekelijkse FarmaMagazine nieuwsbrief!

Veel onnodig langdurig gebruik van maagzuurremmers
Onderzoek wijst uit dat veel patiënten onnodig lang maagzuurremmers slikken, m.n. PPI’s. Een e-learning met keuzehulp ondersteunt huisartsen voor de juiste indicatie.

Melden van apenpokken is verplicht
De ziekte Monkeypox, ofwel apenpokken, is aangemerkt als A-ziekte. Dat betekent dat nieuwe besmettingen of vermoedens daarvan direct moeten worden gemeld bij de GGD.

Drijfveren: Lang leve de Anderhalve!
“Overleggen, van elkaar leren, kennis delen en elkaar helpen zit in mijn bloed. Daarnaast heb ik de gelegenheid gekregen om projecten op te zetten zoals de anderhalvelijnszorg in Zuidoost Friesland”, aldus Wim Brunninkhuis